Szűrők
Találatok száma: 5642
Kategóriák:
Címkék
5G
AKG
AKI
AMR
ASP
bab
CES
CNH
DAS
DLG
eGN
eke
FAO
GMO
hal
ICL
ITM
JCB
juh
K2
KAP
KEF
KWS
len
MVH
NAK
NAV
nem
NPK
NPN
PGR
RTK
sas
som
tej
UAV
UBM
UPL
zab
Dátum
Partnerhírek
Partner

10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE

2021.02.13.

2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.

db/oldal

Továbbra is élen a homlokrakodó, de van fejlődés!

2024.02.10.

Amikor a be- és kirakodásról, az emelésről és eltakarításról van szó, akkor sem hagyható figyelmen kívül a mezőgazdaságban a homlokrakodó, még akkor sem, ha a többi rakodási technológia is fejlődik. Az alábbiakban megismerhetők a jelenlegi DLG Practice Monitor eredményei. A felmérés a mezőgazdasági vállalkozások töltéstechnológiájának különböző aspektusaival foglalkozott.

Jó termés? A kukorica vetésénél dől el minden

2024.02.10.

A vetés kulcsszerepet játszik, különösen a kukoricánál. A szántóföldi keléssel és a fiatal növények fejlődésével kapcsolatos problémákat aligha lehet kompenzálni a tenyészidőszak során. Ez különösen igaz az egyre nehezebb időjárási körülmények között. A kukorica termesztésénél az új technológiák és  módszerek optimalizálási megközelítéseket kínálnak.

A virágzó gyógynövénykert – kulináris boldogság

2024.02.10.

A gyógynövénykert kezelésének kilátása gyakran ijesztőnek tűnik, a talaj pH-értékével és más bonyolultságokkal kapcsolatos aggodalmak miatt. Nem kell félni! Íme néhány alapvető tipp a helyes útra állításhoz:

Útmutató a csicseriborsó termesztéséhez

2024.02.10.

A csicseriborsó jól vízelvezető talajban fejlődik, enyhén savas vagy semleges pH-val. Kezdje kora tavasszal ültetni, biztosítva, hogy elegendő napfényt kapjon. A magvakat 15 cm-re helyezze el egymástól sorokban, és öntözze következetesen, de kerülje a túlöntözést.

Yanmar: új elektromos szántóföldi robot

2024.02.10.

A Yanmar AG bemutatta új koncepcióját, az e-X1-et, amely egy kompakt elektromos szántóföldi robot. Úgy tervezték, hogy az élen járjon a károsanyag-kibocsátástól mentes gazdálkodásban. Emellett a csendes működés és a környezetbarát működés előnyeit is kínálja. A cég a tervek szerint 2025-re megkezdi a piacfigyelést s később a visszajelzések tükrében magát a gyártást.

Tudta, miért fontos az agroökológia Magyarországon?

2024.02.10.

A Magyarországi Agroökológia Hálózat Egyesület célja összekötni és megerősíteni az agroökológiával foglalkozó egyéneket és szervezeteket. Hosszú távú céljuk, hogy a közös munkán és mozgalomépítésen keresztül elősegítsék a hazai agroökológiai átmenetet, az élelem-önrendelkezés megvalósítását.

Mégsem lesz mediterrán éghajlatú Magyarország?

2024.02.10.

Milyen üzenete van annak, hogy a 2023-as klímacsúcsot Dubajban szervezték meg? Mi a mérlege a zöld átállás szempontjából az akkumulátorgyártás felpörgetésének? A Portfolio Checklist január 5-i adásában Ürge-Vorsatz Diána klímakutató, a Közép Európai Egyetem professzora, az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testületének alelnöke volt a vendég.

Biztosítani a vízkészletek hosszú távú megőrzését

2024.02.10.

A hazai agrártámogatási rendszer egyik meghatározó alapeleme a termeléshez kötött támogatások rendszere. Mivel ez a támogatási rendszer egyik legcélzottabb beavatkozástípusa, számos tagállam és számos ágazat esetében bír kiemelkedő jelentőséggel. A támogatások 2023-ban indult rendszerének fontos újdonsága, hogy a jogcímeket érintően több változtatás is megjelent. Az egyik ilyen a vízkészletek megőrzésére vonatkozik.

Tiltakoznak az ukrán termények dömpingje ellen

2024.02.10.

Tüntetést szervezett a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Országos Szövetsége (Magosz) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) a magyar-ukrán határnál, a záhonyi határátkelő közelében. A 4-es főút mentén sorakoztak a résztvevők traktoraikkal és autóikkal, akik között dunántúli tiltakozók is akadtak.

Az elektromos kerti eszközök áldozatainak viselkedését tanulmányozták

2024.02.10.

Tudósok 370 dokumentált esetet elemeztek, amikor a sündisznókat elektromos kerti eszközök sértették meg Németországban. A 2022 júniusa és 2023 szeptembere között talált sünök csaknem fele nem élte túl a sérüléseket. Az adatok komoly állatjóléti és természetvédelmi problémát vetnek fel ezeknél a fokozottan védett állatoknál. 

Madarakat és hüllőket is pusztítanak a macskák

2024.02.09.

A világ legfalánkabb és legkártékonyabb betelepített ragadozói a házimacskák. Köztük is azok végzik a legtöbb pusztítást, amelyek nem kizárólag a lakásban vagy a házban élnek, hanem a kertben, a környéken szabadon vadászhatnak. Ezt sokan hasznosnak tekintik például az egerek gyérítése miatt, ám az okozott kár hatalmas.

Megvannak a vizsgálati eredmények arról, mit okozott az ezer tonna elmerült műtrágya a Dunán

2024.02.09.

Elsüllyedt egy műtrágyaszállító hajó a Duna Szerbia és Horvátország közötti szakaszán január elején, az illetékesek komoly környezetvédelmi károktól tartanak – adta hírül a Magyar Távirati Iroda. Azóta több vizsgálatot is végeztek a hatóságok.

A kerecsensólyom megmentése jól mutatja a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület fontosságát

2024.02.09.

Ötven évvel ezelőtt, 1974. január 6-án gyűlt össze 200 lelkes madárvédő a Fővárosi Állat és Növénykert Barlang mozijában, hogy új szervezetet hozzon létre: ez lett a Magyar Madártani Egyesület (MME). Az alapító tagok nagy reményekkel és tervekkel indították útjára a szervezetet, talán nem is sejtve, hogy mi mindent fognak elérni fél évszázad alatt.

Nem mindegy, hogy nyest, nyuszt vagy menyét járja a padlást

2024.02.08.

Hasonló fajok esetén az átlagos szemlélő nehezen dönti el, hogy épp milyen állatot lát. A nyest, a nyuszt és a menyét egyedei akár össze is téveszthetők, ráadásul mindhárom faj megjelenhet az ember környezetében. A kisragadozók között hasonlóságok és eltérések is vannak, ezeket érdemes sorba venni.

Eltűntek a közterületi gyümölcsfák – visszajöhetnek!

2024.02.08.

A közterületeken található gyümölcsfák egykor nagyon elterjedtek voltak, mára azonban megfogyatkoztak, szinte eltűntek. Napjainkban azonban kevésbé jellemző, hogy a közterületi beültetéseknél gyümölcsfákat ültessenek. Fő oka ennek a városi környezet speciális körülményeiben és kihívásaiban keresendő. Miért tűntek el, és van-e esély, hogy újra felível a „közgyümölcsösök” sorsa?

50 éves mélyponton a magyar kukoricatermelés, túlélhető a klímaváltozás?

2024.02.08.

A búzánál és a kukoricához hasonlóan tavaszi vetésű – így az aszálynak jobban kitett – napraforgónál szintén növekedik a termésátlag, még a siralmas 2022-es számok után is. A hosszú távú növekedés azt jelzi, hogy a növénynemesítés és az agrotechnikai fejlődés egyelőre ellensúlyozni tudja a klímaváltozás egyre negatívabb hatásait.

Hogyan erjesztjük a csirketakarmányt egy speciális vödörben

2024.02.08.

Házi készítésű takarmánnyal etetni a jószágot nem nehéz, ráadásul sok előnnyel járhat, ezért elmondjuk, hogyan lehet egy "fermentációs vödröt" készíteni és erjeszteni a csirketakarmányt.

Az ukrán baromfiexport szinte visszapattan, de a vámblokád fáj

2024.02.08.

2023 első 9 hónapjában Ukrajna húsexportja elérte a 350 ezer tonnát, ami 10 százalékkal több, mint az előző évben. De mivel a lengyel és szlovák kamionosok folyamatosan blokkolják a határátkelőket, a baromfiipar, a nemzetgazdaság más exportorientált szegmensei mellett, katasztrofális következményekkel néz szembe.

Hirdetésfeladás