Hirdetés
2,8 millió hektáron működhet regeneratív mezőgazdaság a PepsiCo vállalatcsoport közreműködésével
Folytatódik a PepsiCo globális mezőgazdasági akcelerátor programja, a Positive Agriculture Outcomes Fund (Pozitív Mezőgazdasági Eredmények Alap. A PAO 11 ország 14 üzleti projektjének nyújt finanszírozást a mezőgazdaság előtt álló legnehezebben megoldható kihívások megoldására. A 2021 augusztusában indított Alap a PepsiCo piaci csoportjainak nyújt társbefektetést a változatos és innovatív “pozitív mezőgazdasági” projektek felgyorsítása céljából. A regeneratív mezőgazdaság támogatása is cél.
A vállalat pep+ (PepsiCo Positive) programjának egyik pilléreként a Pozitív Mezőgazdaság abban segít, hogy a PepsiCo termény- és alapanyag-beszerzéseivel katalizálhassa a regeneratív mezőgazdaságot és megerősíthesse a termelőközösségeket világszerte - írta a Trade Magazin.

A befektetések célja olyan innovatív technológiák és megközelítések fejlesztési ütemének fokozása, amelyek segíthetik a regeneratív mezőgazdasági gyakorlatok alkalmazásának széles körben történő elterjedését.
Erős cél: 2,8 millió hektáron regeneratív mezőgazdaság
A PepsiCo szándéka, hogy 2030-ig a regeneratív gazdálkodási gyakorlatokat 2,8 millió hektárnyi mezőgazdasági területre terjessze ki, mezőgazdasági ellátási láncában több mint 250.000 ember megélhetését javítsa, és az általa felhasznált legfontosabb hozzávalókat, alapanyagokat 100%-ban fenntartható módon szerezze be. A világcég becslései szerint az erőfeszítés az évtized végéig legalább 3 millió tonna üvegházhatású gáz-kibocsátást szüntet meg.

“A globális élelmezési rendszer előtt álló sürgős kihívások állnak, minden tervnek foglalkoznia kell a mezőgazdasággal, az emberek táplálékforrásával és az éghajlatváltozás, valamint az egyenlőtlenség kezelésének kulcsfontosságú kérdésével” – mondta Ramon Laguarta, a PepsiCo elnöke és vezérigazgatója.
„A világ egyik vezető élelmiszer- és italgyártó vállalataként a rugalmas élelmiszer-rendszer elengedhetetlen a számunkra, és lehetőségünk van arra, hogy érdemi változásokat hajtsunk végre. A PepsiCo pozitív mezőgazdaság menetrendje kiemelten kezeli a beruházásokat, az innovációt és a mezőgazdasági partnereinkkel folytatott együttműködés javítását. Partnereinkkel együtt dolgozva csökkenthetjük a szén-dioxid-kibocsátásunkat” – tette hozzá.
A program második szakaszáról itt lehet angol nyelven, bővebben olvasni.
Gyorsabb, erősebb, támogatóbb gazdálkodás
A PepsiCo pozitív mezőgazdaság menetrendjének célja a növények és összetevők beszerzése a regeneratív mezőgazdasági folyamatokból, azok felgyorsításával és a mezőgazdasági közösségek megerősítésével.
A cégcsoport munkáját a globális értékláncához kapcsolódó legkiszolgáltatottabb gazdálkodói közösségekre összpontosítja. A legfontosabb összetevők 100 százalékát fenntartható folyamatokból akarja beszerezni a jövőben. A vállalatcsoport 60 országban termeszt növényeket, és több mint 100 ezer munkahelyet támogat a mezőgazdasági ellátási láncban - írták.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés