Hirdetés
Beruházás: megbízható megoldások családi vállalkozásoknak
Van-e hitelesebb ajánlólevél a visszatérő ügyfélnél? Különösen az építőipari területén, amelyet nem szoktak a megbízhatóság szinonimájaként említeni. Egy biztos: ilyen esetben csak kipróbált partnert érdemes választani. De hogyan?
Ma már családi vállalkozások számára is elérhetők a tárolásra, gyártásra, állattartásra szolgáló mezőgazdasági acélcsarnok. Sőt olyan speciális funkciókra is, mint a hűtőház vagy lovarda.
Szakértők szerint egy vállalkozás számára mérföldkövet jelent a fejlődésben, amikor beruházásba kezd. Ilyenkor egy rossz döntés romba döntheti hosszú évek szívós munkáját. „Érthető, hogy családi vállalkozásoknál vagy a kkv szektorban a beruházási döntéseket leggyakrabban az árak befolyásolják. De egy nem kellően megbízható vállalkozó, nem átgondolt szerkezeti megoldás, ami az épület elkészültének csúszását is hozhatja, komoly anyagi károkat okozhat” – mondja Raport László, a könnyűszerkezetes acélcsarnokokat gyártó belga Frisomat magyarországi leányvállalatának ügyvezetője. „Az együttműködés több területén kínált rugalmasság mellett a beszállító, esetünkben a kivitelezés fővállalkozójának stabilitásának legalább olyan fontosnak kell lennie, mint a bekerülési költségnek.” A cégvezető szerint a Frisomat csarnokai nem feltétlenül a legolcsóbbak, de csak első ránézésre.
Pénztárcakímélő csarnokmegoldások
A Frisomat nem kész épületeket kínál, hanem az adott gazdaság működéséhez igazodva, a megrendelővel együtt alakítja ki a célnak és az igényeknek megfelelő csarnokot – a tervezéstől a szerkezetkész kivitelezésig szorosan együttműködve. A belga gyártósoron gyakorlatilag bármilyen méretű csarnok elemi előkészíthetők, azonban érthető módon a gyártás bizonyos méretekre optimalizált. Ez azt jelenti, hogy néha pár centiméter igazítás– a cég szakembereinek iránymutatása alapján –, a funkció sérülése nélkül a megrendelő pénztárcáját is kímélheti. A budgetkímélő tételek közé tartoznak még a súly és pontos tervezés miatti kedvező szállítási költség, valamint az összeszerelés gyorsaságából és tisztaságából adódó gazdasági előnyök. Mindezek miatt egy Frisomat acélcsarnok a teljes folyamatot tekintve csekély környezetterhelést jelent. Utóbbi ma még a KKV szektorban ritkán kerül a döntési tényezők közé, ám egy olyan nemzetközi háttérrel rendelkező, felelős vállalkozás esetén, mint a Frisomat, ez ma már az alapértékek között szerepel.
A Frisomat több évtizedes magyarországi működése alatt folyamatosan fejlődő portfóliója az elmúlt években a KKV szektor igényeit kielégítő csarnokok felé mozdult. Tekintettel a mezőgazdasági szektorba áramló támogatási forrásokkal, ez a terület továbbra is komoly megrendelői piacot jelent a cég számára.
A visszaérő vevő a legjobb bizonyíték
Visszatérve a stabilitás és megbízhatóság kérdésére kijelenthető, hogy annak megléte az utóbbi években jócskán felértékelődött. És van-e hitelesebb ajánlólevél a visszatérő ügyfeleknél? „Számos olyan partnerünk van, akik az elmúlt években a második vagy a kár a harmadik Frisomat acélcsarnokukat rendelik. Talán ez a legjobb bizonyíték az együttműködés sikerességére, a legjobb visszajelzés nekünk is” – fejtette ki a szakember, aki közel 30 éve vezeti a környező országok között is az egyik legsikeresebb Frisomat leányvállalatot. A cég pedig több mint 2000 csarnokot épített a legkülönbözőbb iparágakban tevékenykedő vállalkozások számára. A beruházások kockázatait egy megbízható, kipróbált partner megléte nagy mértékben képes csökkenteni, amire nem csupán a visszatérő megrendelők köre lehet bizonyíték. A Frisomat több évtizedes pénzügyileg stabil magyarországi működését a Bisnode független tanúsító cég is évről-évre megerősíti. Ezzel a tanúsítvánnyal az országban a cégek mindössze 9.82%-a rendelkezik, köztük a Frisomat.
További információ a Frisomat oldalán.
(x)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés