Hirdetés
Felverik az adalékanyagok árát a huszi támadások
A Vörös-tengeren a huszi milícia által a közelmúltban kereskedelmi hajók ellen elkövetett támadások veszélybe sodorták az ezen a létfontosságú hajózási térségen áthaladó áruforgalmat. A huszi támadások kockázata felfelé hajtja az adalékanyagok árát is. A lizin és a treonin globális ára emelkedik, mivel a konfliktus súlyosan megterheli az iparág logisztikai költségeit – becsülte a Feedlot, egy moszkvai agytröszt.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa nemrégiben elfogadott egy határozatot, amelyben a huszi támadások azonnali beszüntetését követelte, míg az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság csapások sorozatát indította Jemenben a lázadók ellen.

Közgazdászok máris megkongatták a vészharangot a válságnak a világgazdaságra gyakorolt hatása miatt.
A Vörös-tengeri konfliktus elhúzódása és a feszültségek fokozódása az egész Közel-Keleten pusztító hatással lehet a világgazdaságra, újra fellángolhat az infláció, és megszakadhat az energiaellátás – közölte nemrég a Világbank.
A logisztikai költségek emelkedése
A Feedlot szerint a takarmány-adalékanyagok piaca már megérezte a válság hatását. A Vörös-tengeri huszi támadások veszélye miatt a szállítmányok most a Szuezi-csatorna helyett Dél-Afrikán keresztül közlekednek. A kínai újév hatásával párosulva a fuvarköltségek a közelmúltban 4-5-szörösére ugrottak 2023 végéhez képest – jelentette az agytröszt.
A Feedlot arról is beszámolt, hogy a lizin és a treonin ára emelkedő tendenciát követ mind az azonnali, mind a 2024 második negyedévében történő szállításra vonatkozóan. Ugyanakkor a vevők már aláírták a lizinre és treoninra az első negyedévre, illetve egyes esetekben a második negyedév elejére tervezett szerződések nagy részét.
Korlátozott hatás
Más takarmány-adalékanyagokra egyelőre nem volt hatással a vörös-tengeri válság. A metionin ára az elmúlt hetekben változatlan maradt, míg a valin ára a csökkenés után stabilizálódott.
„Ez [a valin árának csökkenése] azzal függött össze, hogy az egyik fő nyugati beszállító megtagadta a további szállításokat a második negyedévben. Döntését az Ázsiából érkező szállítmányozási költségekkel kapcsolatos bizonytalanság befolyásolta” – mondták az elemzők.
„A C-vitamin-gyártók még mindig nem közöltek árakat, és a piac egy kicsit stabilizálódott. A legtöbb határidős szerződést azonban az alacsony árak időszakában kötötték” – tették hozzá az elemzők.
Több B3-vitamin-beszállító leállította a B3-vitamin kínálását a vásárlóknak, mivel az ára rekordalacsony szintre esett. A mesterségesen létrehozott hiány az azonnali szállítással némi árstabilizációhoz, sőt, a vitamin árának enyhe emelkedéséhez vezetett – közölte a vállalat.
(Forrás: allaboutfeed.net)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
10 éven belül Közép-Európa elsőszámú agráregyeteme lenne a MATE
2021.02.13.2021. február 1-jén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely közhasznú magán felsőoktatási intézményként folytatja működését. Az intézmény fenntartója a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány. A Kuratórium elnöke Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója; tagjai: Dr. Nagy István, agrárminiszter; Lázár János, országgyűlési képviselő, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos; Dr. Horn Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja és Dr. Bedő Zoltán, az MTA rendes tagja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés